بــن تیز خرید؛ روشی برای خرید ارزا‌ن ‏‌تر

آیا از جمله‏‌ ی مشتریان پر و با قرص تیز خرید هستید؟ آیا مرتبا برای خود و دوستانتان از تیز خرید خرید می ‏‌کنید و انتظار دارید که به عنوان یک مشتری دائمی، تیز خرید با نگاهی ویژه به شما بنگرد؟ آیا از مشتریانی هستید که اقلام مورد نیاز سازمان، شرکت، و دفتر کار خود را پیوسته از تیز خرید تامین می ‏‌کنید؟ شاید علاقه‌ ‏مند به خرید های با تعداد بالا و عمده برای کسب و کار خود هستید!

مدت‏‌ هاست که تیز خرید پیشنهاد های زیادی را از مشتریان دائمی خود دریافت می‌ ‏کند. پیشنهاد هایی از این دست که، یک مشتری وفادار و با نرخ تکرار خرید بالا امکان بهره‌‏ مند شدن از قیمت‏ هایی ویژه و مناسب ‏‌تر را داشته باشد. یعنی دریافت حداکثر تخفیف ممکن از تیز خرید!

البته از ویژگی ‏‌های خرید اینترنتی شفافیت در قیمت گذاری و امکان خرید با قیمت مناسب است. معمولا کالا ها برای همه مشتریان یک فروشگاه اینترنتی چه آن ها که تنها گاهی خرید می‏‌ کنند و چه آن ها که جزو مشتریان دائمی و پر و پا قرص آن هستند، با قیمت‏‌ های یکسانی عرضه می ‏‌شوند. این خود حاکی از شفافیت و البته یک فرصت ارزشمند برای کاربر است. با وجود اینکه شفافیت در قیمت گذاری یکی از مهم‌ ترین مزایای خرید اینترنتی است، طرح بن، نگاه ویژه‏‌ ی تیز خرید به مشتریان وفادار است. نگاهی ویژه و فراتر از درصد تخفیفی محدود. با بن، هرچه بیشتر سفارش دهید، ارزان‏ تر می‌ ‏خرید!

بن چیست ؟

بن، همان‌ طور که از نامش بر‏ می‌ ‏آید، یک بن خرید الکترونیکی است، که پس از خرید هر کالا، در حساب شما منظور می‏‌ شود. در حقیقت شما پس از نخستین خرید از تیز خرید، بسته به ارزش کالای خریداری شده و چند فاکتور دیگر، به میزانی امتیاز “بن” که در واقع تخفیفی برای شما در خرید های بعدی است، دریافت می‏‌ کنید.

لازم است توجه شما را به چند نکته جلب نماییم:

  • بن، امتیازی است ویژه، که تیز خرید جهت تشویق حداکثری، به همه ‏‌ی مشتریان خود اعطا می ‏‌کند. با این حال این مشتریان دائمی هستند، که می‏‌ توانند از آن بیشترین بهره را ببرند.
  • بن، ماهیت ریالی نداشته و در واقع امتیازی است برای دریافت تخفیف قطعی در خرید بعدی.
  • میزان دریافت امتیاز بن برای هر کالا متفاوت بوده و از قبل در کنار قیمت هر محصول درج شده است.
  • اگر در خرید های قبلی امتیاز بن کسب کرده ‏‌اید، برای خرید کالای بعدی امکان استفاده از میزان مشخصی از بن در قالب تخفیف وجود دارد، که مقدار آن به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌ ‏شود و این میزان برای هر کالا متفاوت است، البته لازم به ذکر است بر اساس نوع کالای خریداری‌ شده، امکان دارد هیچ بنی مصرف نشود.
  • در حال حاضر اعتبار هر امتیاز بن از زمان دریافت آن ۳۰ روز بوده و در صورت استفاده نشدن تا پایان این مدت، باطل خواهد شد. در نتیجه جهت جلوگیری از انقضای احتمالی تخفیف بن، باید برنامه ریزی کنید.

اجازه بدهید با مثالی عملی نحوه تخصیص و استفاده از این طرح تشویقی را بیشتر بررسی کنیم:

تصور کنید می‏‌ خواهید کالای مورد نظر خود را که در این مثال قیمت آن یک ۱ میلیون تومان است خریداری کنید. همان‌ طور که می ‏‌بینید در این مثال برای این کالا ۲۰ امتیاز بن به ارزش ۲۰ هزار تومان در‏نظر گرفته شده است. یعنی شما با خرید این کالا امکان بهره‏‌ مندی از تخفیفی تا سقف ۲۰ هزار تومان در خرید های بعدی خود دارید.

همانطور که مشاهده می‌ ‏کنید بن دریافتی برای کالا های مختلف متفاوت است. برخی از کالاها امتیاز بن بیشتری اعطا می ‏‌کنند و برخی کمتر. این امتیاز توسط الگوریتمی، با سنجش و محاسبه ‏‌ی پارامتر هایی از قبیل مبلغ کالا و میزان امکان اهدای تخفیف از سوی تیز خرید و چند پارامتر دیگر ارائه می ‏‌شود.

حال تصور کنید که چند روز بعد قصد دارید سفارش دیگری را ثبت کنید. برای نمونه کالایی با قیمت ۸۰۰ هزار تومان همراه با یکی از لوازم جانبی با قیمت ۵۰ هزار تومان را انتخاب می‌ کنید.

در این مثال از ۲۰ بن قبلی، امکان استفاده از ۱۵ بن برای کالای اول و ۴ بن برای کالای دوم به عنوان تخفیف وجود دارد. یعنی شما به جای ۸۵۰ هزار تومان، ۸۳۱ هزار تومان پرداخت می‏‌ کنید. در ضمن برای کالای اول ۱۷ بن جدید و برای کالای دوم ۴ بن جدید برای خرید‏ های بعدی دریافت می‌ ‏کنید.

پس از این خرید ۲۲ بن در حساب شما موجود است. یعنی تا ۲۲ هزار تومان دیگر نیز می‌ ‏توانید در خرید ‏های بعدی تخفیف دریافت کنید. به عبارت دیگر شما با هر خرید علاوه بر استفاده از تخفیف در همان خرید برای خرید بعدی خود نیز تخفیف دریافت می‌ ‏کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر بنی که دریافت می ‏‌کنید تاریخ صدور و انقضای خود را داشته و هر کدام تنها تا ۳۰ روز دارای اعتبار است و پس از آن منقضی خواهد شد.

آیا امکان انتقال بن به کاربر دیگری وجود دارد؟

در حال حاضر امکان انتقال بن بین کاربران وجود ندارد، اما مسلما شما می‌ توانید از بن‏‌ های موجود در حساب کاربری خود جهت خرید برای دوستان خود استفاده کنید و آن ها را از مزایای بن خود سودمند سازید.

آیا می‌ ‏توان از بن دریافتی برای هر خرید، در همان خرید استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، بن طرحی تشویقی برای ایجاد انگیزه در مشتریان جهت انجام خرید‏ های بعدی است، به این صورت که با دریافت بن در ازای هر خرید، می‌ ‏توان برای خرید ‏های بعدی از آن امتیاز استفاده کرد. توجه داشته باشید که اعتبار بن دریافت شده در هر سفارش به محض نهایی شدن همان سفارش، فعال شده و برای استفاده در سفارش بعدی قابل استفاده خواهد بود.

برای خرید هر محصول، از چه تعداد بن می‌توان استفاده کرد؟

میزان استفاده از بن برای کالا های مختلف، متفاوت است و مقدار قابل استفاده بن، برای هر خرید به طور خودکار توسط سیستم محاسبه می‌ ‏شود و نیاز به وارد کردن کد یا اقدامی از طرف کاربر نیست. البته لازم به ذکر است براساس نوع کالای خریداری‌شده، امکان دارد هیچ بنی مصرف نشود.

توجه داشته باشید که کالا های عرضه شده در طرح پیشنهاد شگفت انگیز به دلیل اینکه با بیشترین تخفیف ممکن و تنها در مدت محدود عرضه می ‏‌شوند، شامل این طرح نمی‏‌ شوند.

آیا می‌ توان در ازای بن خود، مبلغ آن را دریافت کرد؟

بن برای استفاده در سایت تیز خرید طراحی شده و برای مصارف دیگر قابل استفاده نیست. بنابراین برای بهره‌ مندی از حداکثر تخفیف، لازم است که در بازه‏‌ های زمانی مشخص شده پس از هر سفارش، در خرید های بعدی از سایت، بن خود را استفاده کنید و از تخفیف آن بهره‏‌ مند شوید.

آیا بن دریافتی خرید جدید به بن‏‌ های قبلی اضافه می‏‌ شود؟

بله. با انجام هر خرید، مقداری بن دریافت خواهید کرد که هم قابل استفاده در خرید بعدی و هم قابل ذخیره سازی هستند. توجه داشته باشید که ذخیره کردن بن ‏‌ها برای استفاده یک جا از آن ها عمل هوشمندانه ‏‌ای نیست. چرا که هر بن دارای تاریخ مصرف بوده و در صورت استفاده نشدن در دوره‏‌ی معین، اعتبار خود را از دست خواهد داد.

پس هوشمندانه‌‏ تر خواهد بود که از بن ‏‌های دریافتی خود در خرید ‏های مختلف و تا حداکثر سقف مجاز استفاده کرده و بیشترین تخفیف را از تیز خرید دریافت کنید.

فروشگاه اینترنتی تیز خرید | tizkharid